Wybory europejskie odbędą się w Polsce już w niedzielę, 9 czerwca. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7:00 do 21:00. W tym artykule podpowiadamy, jak oddać ważny głos.

Kartę do głosowania otrzymamy w odpowiednim ze względu na miejsce przebywania lub zamieszkania lokalu wyborczym. Każda karta powinna być ostemplowana pieczęcią Obwodowej Komisji Wyborczej oraz zawierać wydrukowany odcisk pieczęci Okręgowej Komisji Wyborczej.

Z lewej strony karty znajdzie się informacja o numerze okręgu wyborczego. Poniżej znajdą się listy z kandydatami. Każda z list będzie miała podany w tytule numer i nazwę lub skrót nazwy komitetu wyborczego. Może też zawierać znak graficzny komitetu.

Na karcie należy znaleźć listę kandydatów, na którą chcemy zagłosować. Następnie trzeba postawić znak „X” w kratce przy nazwisku wybranego kandydata, wyłącznie na tej liście. Jeśli postawimy znak „X” na więcej niż jednej liście kandydatów lub nie postawimy go wcale, nasz głos będzie nieważny.

Instrukcję poprawnego oddawania głosu będzie można znaleźć również w dolnej części karty do głosowania. W razie wątpliwości będzie można zwrócić się do członków Obwodowej Komisji Wyborczej.

Obrazową instrukcję oddania ważnego głosu w nadchodzących wyborach prezentuje PKW w swoim spocie dostępnym pod tym linkiem.

;
O projekcie
bezpiecznewybory.pl